2. Division: Group D
Portugal
Standings
Sao Joao Ver
Cesarense
Anadia
Bustelo
Cinfães
Lusitania FC Lourosa
Grijo
Lusitano FCV
Espinho
Estarreja
Standings
No information available at the moment
The lack of data may be due to no information available at the moment, an error, or the widget is still under development for this section.
Matches
Praiense
Ferreiras
Angrense
Atlético CP
Vasco da Gama Vidigueira
Imortal Albufeira
Oriental Dragon
Lagos
Rabo Peixe
FC Serpa
Fabril Barreiro
Lusitano Évora 1911
Olhanense
Juventude Evora
Lagos
Vasco da Gama Vidigueira
Imortal Albufeira
Praiense
Lusitano Évora 1911
Olhanense
Juventude Evora
Oriental Dragon
Ferreiras
Angrense
Atlético CP
Rabo Peixe
FC Serpa
Fabril Barreiro
Praiense
Lagos
Imortal Albufeira
Ferreiras
Vasco da Gama Vidigueira
Juventude Evora
Oriental Dragon
Lusitano Évora 1911
Rabo Peixe
Angrense
Fabril Barreiro
Atlético CP
Olhanense
FC Serpa
Lagos
Imortal Albufeira
Juventude Evora
Praiense
Lusitano Évora 1911
Vasco da Gama Vidigueira
Angrense
Fabril Barreiro
FC Serpa
Oriental Dragon
Ferreiras
Rabo Peixe
Atlético CP
Olhanense
Praiense
Lusitano Évora 1911
Imortal Albufeira
Juventude Evora
Vasco da Gama Vidigueira
FC Serpa
Lagos
Ferreiras
Oriental Dragon
Atlético CP
Fabril Barreiro
Rabo Peixe
Olhanense
Angrense
FC Serpa
Praiense
Juventude Evora
Lagos
Lusitano Évora 1911
Imortal Albufeira
Atlético CP
Vasco da Gama Vidigueira
Angrense
Oriental Dragon
Ferreiras
Fabril Barreiro
Rabo Peixe
Olhanense
Lagos
Lusitano Évora 1911
Imortal Albufeira
FC Serpa
Juventude Evora
Ferreiras
Oriental Dragon
Rabo Peixe
Praiense
Atlético CP
Olhanense
Fabril Barreiro
Vasco da Gama Vidigueira
Angrense
Atlético CP
Imortal Albufeira
FC Serpa
Lagos
Angrense
Praiense
Lusitano Évora 1911
Juventude Evora
Rabo Peixe
Vasco da Gama Vidigueira
Ferreiras
Olhanense
Fabril Barreiro
Oriental Dragon
Lagos
Atlético CP
Lusitano Évora 1911
Ferreiras
Juventude Evora
FC Serpa
Imortal Albufeira
Angrense
Praiense
Rabo Peixe
Oriental Dragon
Olhanense
Vasco da Gama Vidigueira
Fabril Barreiro
Angrense
Lagos
FC Serpa
Lusitano Évora 1911
Atlético CP
Juventude Evora
Rabo Peixe
Imortal Albufeira
Fabril Barreiro
Praiense
Ferreiras
Oriental Dragon
Olhanense
Vasco da Gama Vidigueira
Juventude Evora
Angrense
Lusitano Évora 1911
Atlético CP
Lagos
Rabo Peixe
FC Serpa
Ferreiras
Imortal Albufeira
Fabril Barreiro
Vasco da Gama Vidigueira
Oriental Dragon
Praiense
Olhanense
Olhanense
Imortal Albufeira
Rabo Peixe
Juventude Evora
Atlético CP
FC Serpa
Angrense
Lusitano Évora 1911
Fabril Barreiro
Lagos
Vasco da Gama Vidigueira
Ferreiras
Praiense
Vasco da Gama Vidigueira
Imortal Albufeira
Oriental Dragon
Lusitano Évora 1911
Rabo Peixe
Juventude Evora
Fabril Barreiro
FC Serpa
Angrense
Ferreiras
Atlético CP
Lagos
Olhanense
Oriental Dragon
Praiense
Lagos
Oriental Dragon
Imortal Albufeira
Vasco da Gama Vidigueira
Juventude Evora
Olhanense
Ferreiras
Praiense
Lusitano Évora 1911
Fabril Barreiro
Atlético CP
Angrense
Oriental Dragon
Juventude Evora
Praiense
Imortal Albufeira
Vasco da Gama Vidigueira
Lagos
Olhanense
Lusitano Évora 1911
Fabril Barreiro
FC Serpa
Angrense
Ferreiras
Rabo Peixe
Atlético CP
FC Serpa
Olhanense
Juventude Evora
Vasco da Gama Vidigueira
Lusitano Évora 1911
Oriental Dragon
Lagos
Praiense
Ferreiras
Imortal Albufeira
Angrense
Rabo Peixe
Atlético CP
Fabril Barreiro
FC Serpa
Rabo Peixe
Vasco da Gama Vidigueira
Lusitano Évora 1911
Imortal Albufeira
Lagos
Praiense
Juventude Evora
Oriental Dragon
FC Serpa
Olhanense
Atlético CP
Rabo Peixe
Ferreiras
Fabril Barreiro
Angrense
Lusitano Évora 1911
Praiense
Ferreiras
Lagos
Juventude Evora
Imortal Albufeira
FC Serpa
Vasco da Gama Vidigueira
Atlético CP
Oriental Dragon
Rabo Peixe
Fabril Barreiro
Angrense
Olhanense
Praiense
FC Serpa
Lagos
Juventude Evora
Imortal Albufeira
Lusitano Évora 1911
Vasco da Gama Vidigueira
Atlético CP
Oriental Dragon
Angrense
Fabril Barreiro
Ferreiras
Olhanense
Rabo Peixe
Lusitano Évora 1911
Lagos
Ferreiras
Juventude Evora
FC Serpa
Imortal Albufeira
Rabo Peixe
Oriental Dragon
Atlético CP
Praiense
Fabril Barreiro
Olhanense
Angrense
Vasco da Gama Vidigueira
Praiense
Angrense
Olhanense
Ferreiras
Imortal Albufeira
Atlético CP
Lagos
FC Serpa
Juventude Evora
Lusitano Évora 1911
Vasco da Gama Vidigueira
Rabo Peixe
Oriental Dragon
Fabril Barreiro
Atlético CP
Lagos
Ferreiras
Lusitano Évora 1911
FC Serpa
Juventude Evora
Angrense
Imortal Albufeira
Olhanense
Oriental Dragon
Fabril Barreiro
Vasco da Gama Vidigueira
Vasco da Gama Vidigueira
Olhanense
Lagos
Angrense
Lusitano Évora 1911
FC Serpa
Imortal Albufeira
Rabo Peixe
Juventude Evora
Atlético CP
Praiense
Fabril Barreiro
Oriental Dragon
Ferreiras
Rabo Peixe
Praiense
Atlético CP
Lusitano Évora 1911
Ferreiras
FC Serpa
Angrense
Juventude Evora
Rabo Peixe
Lagos
Oriental Dragon
Vasco da Gama Vidigueira
Olhanense
Praiense
Fabril Barreiro
Imortal Albufeira
Lusitano Évora 1911
Angrense
FC Serpa
Atlético CP
Juventude Evora
Rabo Peixe
Praiense
Oriental Dragon
Lagos
Fabril Barreiro
Ferreiras
Vasco da Gama Vidigueira
Imortal Albufeira
Olhanense
Atlético CP
Ferreiras
Rabo Peixe
Lusitano Évora 1911
Olhanense
Lagos
Fabril Barreiro
Juventude Evora
Angrense
FC Serpa
Oriental Dragon
Imortal Albufeira
Vasco da Gama Vidigueira
Praiense
Ferreiras vs. Praiense Atlético CP vs. Angrense Imortal Albufeira vs. Vasco da Gama Vidigueira Lagos vs. Oriental Dragon FC Serpa vs. Rabo Peixe Lusitano Évora 1911 vs. Fabril Barreiro Juventude Evora vs. Olhanense Vasco da Gama Vidigueira vs. Lagos Praiense vs. Imortal Albufeira Olhanense vs. Lusitano Évora 1911 Oriental Dragon vs. Juventude Evora Angrense vs. Ferreiras Rabo Peixe vs. Atlético CP Fabril Barreiro vs. FC Serpa Lagos vs. Praiense Ferreiras vs. Imortal Albufeira Juventude Evora vs. Vasco da Gama Vidigueira Lusitano Évora 1911 vs. Oriental Dragon Angrense vs. Rabo Peixe Atlético CP vs. Fabril Barreiro FC Serpa vs. Olhanense Imortal Albufeira vs. Lagos Praiense vs. Juventude Evora Vasco da Gama Vidigueira vs. Lusitano Évora 1911 Fabril Barreiro vs. Angrense Oriental Dragon vs. FC Serpa Rabo Peixe vs. Ferreiras Olhanense vs. Atlético CP Lusitano Évora 1911 vs. Praiense Juventude Evora vs. Imortal Albufeira FC Serpa vs. Vasco da Gama Vidigueira Ferreiras vs. Lagos Atlético CP vs. Oriental Dragon Rabo Peixe vs. Fabril Barreiro Angrense vs. Olhanense Praiense vs. FC Serpa Lagos vs. Juventude Evora Imortal Albufeira vs. Lusitano Évora 1911 Vasco da Gama Vidigueira vs. Atlético CP Oriental Dragon vs. Angrense Fabril Barreiro vs. Ferreiras Olhanense vs. Rabo Peixe Lusitano Évora 1911 vs. Lagos FC Serpa vs. Imortal Albufeira Ferreiras vs. Juventude Evora Rabo Peixe vs. Oriental Dragon Atlético CP vs. Praiense Fabril Barreiro vs. Olhanense Angrense vs. Vasco da Gama Vidigueira Imortal Albufeira vs. Atlético CP Lagos vs. FC Serpa Praiense vs. Angrense Juventude Evora vs. Lusitano Évora 1911 Vasco da Gama Vidigueira vs. Rabo Peixe Olhanense vs. Ferreiras Oriental Dragon vs. Fabril Barreiro Atlético CP vs. Lagos Ferreiras vs. Lusitano Évora 1911 FC Serpa vs. Juventude Evora Angrense vs. Imortal Albufeira Rabo Peixe vs. Praiense Olhanense vs. Oriental Dragon Fabril Barreiro vs. Vasco da Gama Vidigueira Lagos vs. Angrense Lusitano Évora 1911 vs. FC Serpa Juventude Evora vs. Atlético CP Imortal Albufeira vs. Rabo Peixe Praiense vs. Fabril Barreiro Oriental Dragon vs. Ferreiras Vasco da Gama Vidigueira vs. Olhanense Angrense vs. Juventude Evora Atlético CP vs. Lusitano Évora 1911 Rabo Peixe vs. Lagos Ferreiras vs. FC Serpa Fabril Barreiro vs. Imortal Albufeira Oriental Dragon vs. Vasco da Gama Vidigueira Olhanense vs. Praiense Imortal Albufeira vs. Olhanense Juventude Evora vs. Rabo Peixe FC Serpa vs. Atlético CP Lusitano Évora 1911 vs. Angrense Lagos vs. Fabril Barreiro Ferreiras vs. Vasco da Gama Vidigueira Vasco da Gama Vidigueira vs. Praiense Oriental Dragon vs. Imortal Albufeira Rabo Peixe vs. Lusitano Évora 1911 Fabril Barreiro vs. Juventude Evora Angrense vs. FC Serpa Atlético CP vs. Ferreiras Olhanense vs. Lagos Praiense vs. Oriental Dragon Oriental Dragon vs. Lagos Vasco da Gama Vidigueira vs. Imortal Albufeira Olhanense vs. Juventude Evora Praiense vs. Ferreiras Fabril Barreiro vs. Lusitano Évora 1911 Angrense vs. Atlético CP Juventude Evora vs. Oriental Dragon Imortal Albufeira vs. Praiense Lagos vs. Vasco da Gama Vidigueira Lusitano Évora 1911 vs. Olhanense FC Serpa vs. Fabril Barreiro Ferreiras vs. Angrense Atlético CP vs. Rabo Peixe Olhanense vs. FC Serpa Vasco da Gama Vidigueira vs. Juventude Evora Oriental Dragon vs. Lusitano Évora 1911 Praiense vs. Lagos Imortal Albufeira vs. Ferreiras Rabo Peixe vs. Angrense Fabril Barreiro vs. Atlético CP Rabo Peixe vs. FC Serpa Lusitano Évora 1911 vs. Vasco da Gama Vidigueira Lagos vs. Imortal Albufeira Juventude Evora vs. Praiense FC Serpa vs. Oriental Dragon Atlético CP vs. Olhanense Ferreiras vs. Rabo Peixe Angrense vs. Fabril Barreiro Praiense vs. Lusitano Évora 1911 Lagos vs. Ferreiras Imortal Albufeira vs. Juventude Evora Vasco da Gama Vidigueira vs. FC Serpa Oriental Dragon vs. Atlético CP Fabril Barreiro vs. Rabo Peixe Olhanense vs. Angrense FC Serpa vs. Praiense Juventude Evora vs. Lagos Lusitano Évora 1911 vs. Imortal Albufeira Atlético CP vs. Vasco da Gama Vidigueira Angrense vs. Oriental Dragon Ferreiras vs. Fabril Barreiro Rabo Peixe vs. Olhanense Lagos vs. Lusitano Évora 1911 Juventude Evora vs. Ferreiras Imortal Albufeira vs. FC Serpa Oriental Dragon vs. Rabo Peixe Praiense vs. Atlético CP Olhanense vs. Fabril Barreiro Vasco da Gama Vidigueira vs. Angrense Angrense vs. Praiense Ferreiras vs. Olhanense Atlético CP vs. Imortal Albufeira FC Serpa vs. Lagos Lusitano Évora 1911 vs. Juventude Evora Rabo Peixe vs. Vasco da Gama Vidigueira Fabril Barreiro vs. Oriental Dragon Lagos vs. Atlético CP Lusitano Évora 1911 vs. Ferreiras Juventude Evora vs. FC Serpa Imortal Albufeira vs. Angrense Oriental Dragon vs. Olhanense Vasco da Gama Vidigueira vs. Fabril Barreiro Olhanense vs. Vasco da Gama Vidigueira Angrense vs. Lagos FC Serpa vs. Lusitano Évora 1911 Rabo Peixe vs. Imortal Albufeira Atlético CP vs. Juventude Evora Fabril Barreiro vs. Praiense Ferreiras vs. Oriental Dragon Praiense vs. Rabo Peixe Lusitano Évora 1911 vs. Atlético CP FC Serpa vs. Ferreiras Juventude Evora vs. Angrense Lagos vs. Rabo Peixe Vasco da Gama Vidigueira vs. Oriental Dragon Praiense vs. Olhanense Imortal Albufeira vs. Fabril Barreiro Angrense vs. Lusitano Évora 1911 Atlético CP vs. FC Serpa Rabo Peixe vs. Juventude Evora Oriental Dragon vs. Praiense Fabril Barreiro vs. Lagos Vasco da Gama Vidigueira vs. Ferreiras Olhanense vs. Imortal Albufeira Ferreiras vs. Atlético CP Lusitano Évora 1911 vs. Rabo Peixe Lagos vs. Olhanense Juventude Evora vs. Fabril Barreiro FC Serpa vs. Angrense Imortal Albufeira vs. Oriental Dragon Praiense vs. Vasco da Gama VidigueiraLeague Info
Content updated at: 07-04-2024, 03:24 UTC
In the 2023/2024 season, we had another edition of the 2. Division: Group D, with 14 participants who fought against each other to determine the champion.
You can follow all the 2. Division: Group D events on Betarena with predictions, live results and post-match analysis. Check out the stats section, where you'll find all the data you need to make the best selections on the matches, such as standings updated in real time.
All up-to-date data on the 2. Division: Group D league is available on Betarena, with a comprehensive overview of fixtures, results, goals, and cards. Take a look at the statistics page, where you can find the information you need to make the best bets.
2. Division: Group D
Last season, the average number of goals per game registered in this league was 2.29. The team with the most effective offense was Vitória FC, with 45 goals scored, while Imortal Albufeira was the team with the worst offensive record, with only 19 goals scored in the league.
As for defenses, the highlight was Lusitano Évora 1911, who conceded goals on only 9 occasions. At the same time, Oriental Lisboa had the worst defensive numbers in the last edition of 2. Division: Group D, with a total of 48 goals conceded.
It is also worth noting that in 36.26% of the games in the 2. Division: Group D of 2023/2024, the home teams won. The visitors, on the other hand, managed to win in 34.07% of the matches, while 29.67% of the clashes ended in a draw.
Individual highlights of the 2. Division: Group D 2023/2024
Last season's top scorer in the 2. Division: Group D was César Murillo Medina, of O Elvas, who scored 10 times in the competition. He was followed by Okwara Chimaraoke James of Moncarapachense, who scored on 9 occasions.
FAQ
Who was the 2. Division: Group D champion?
Which team has the most 2. Division: Group D titles?
Which team scored the most goals in the 2. Division: Group D season?
Which team conceded the most goals in the 2. Division: Group D season?
Who was the top goal scorer in 2. Division: Group D?
Top Players
2. Division: Group D
League Info
Portugal
https://scores.betarena.com
https://eu-rm.roadmunk.com/publish/ab2cbe54684e3ab6d62bdc122c4d7a956c0ee711
https://www.betarena.com
https://betarena.com/category/betting-tips/
https://www.betarena.com/privacy-policy/
[object Object]
https://www.betarena.com/terms-conditions-of-using-the-website/
https://stats.uptimerobot.com/PpY1Wu07pJ
https://headwayapp.co/betarena-changelog
https://twitter.com/betarenasocial
https://github.com/Betarena
https://medium.com/@betarena-project
https://discord.com/invite/vX7P9bD
https://www.linkedin.com/company/betarena
https://t.me/betarenaen